Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


The Wombats - premiera płyty w maju, koncert w Polsce w lipcu

23 Marca 2011

5 maja na polskim rynku ukaże się drugi studyjny album brytyjskiej indie-rockowej formacji The Wombats zatytułowany "The Wombats Proudly Present.This Modern Glitch".


Nowa płyta powstała w 2010 roku we współpracy z trzema uznanymi producentami - Richem Costeyem (Muse, Interpol, Franz Ferdinand), Jacknifem Lee (U2, Snow Patrol, REM) oraz Erickiem Valentine (Queens of the Stone Age). Album promują dwa single "Tokyo (Vampires & Wolves)" i "Jump into The Fog". Teledysk do tego drugiego nagrania jest dostępny w serwisie YouTube.

The Wombats to trio, w skład którego wchodzą: wokalista Matthew Murphy, gitarzysta Tord Overland-Knudsen i perkusista Dan Haggis. Ich debiutancki album z 2007 roku "Guide To Love, Loss And Desperation" osiągnął ponad trzysta tysięcy sprzedanych egzemplarzy i pokrył się platyną, a zawierający się na nim utwór "Let's Dance To Joy Division" otrzymał nagrodę NME w 2008 roku w kategorii Best Dancefloor Filler. Dwuletnia trasa koncertowa zgromadziła ponad milionową publiczność, a zespół był pierwszą grupą bez kontraktu, która wyprzedała bilety na koncert w Carling Acadamy Liverpool. Trzynaście utworów znajdujących się na debiutanckim krążku wzbudziło spore zainteresowanie po obu stronach oceanu - i to zarówno wśród słuchaczy, jak i w oczach krytyki. Najnowszy krążek z pewnością nie zawiedzie wszystkich fanów debiutanckiej płyty. Wśród gości specjalnych znalazł się tu gitarzysta formacji Jane's Addiction - Dave Navarro.

O tym jak ten materiał prezentuje się na żywo będzie można przekonać się już 3 lipca. The Wombats wystąpi wówczas na jedynym koncercie w Polsce jako jedna z gwiazd festiwalu Opener!

The Wombats - "The Wombats Proudly Present.This Modern Glitch"

Wydawca: 14th Floor / Metal Mind Productions

Lista utworów:

1. Our Perfect Disease
2. Tokyo (Vampires & Wolves)
3. Jump Into The Fog
4. Anti-D
5. Last Night I Dreamt
6. Techno Fan
7. 1996
8. Walking Disasters
9. Girls & Fast Cars
10. Schumacher The Champagne

Metal Mind Productions/ MaggieS

Tagi: the wombats
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.