Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Paco Pena Flamenco Dance Company już w kwietniu w Polsce!

27 Marca 2011

''Legendarny Paco Pena, wspaniali tancerze, genialne show! '' - SUNDAY EXPRESS, London

Paco Peña uznawany jest za najlepszego gitarzystę flamenco na świecie. To właśnie on, wraz z założonym w 1970 roku zespołem Paco Peña Flamenco Dance Company, rozpowszechnił ten hiszpański styl życia, tańca i muzyki na całym świecie, podobnie jak Luciano Pavarotti rozpowszechnił operę. Przedstawienia z udziałem Peñy są perfekcyjne, wypełnione namiętnością, energią i pasją. Fenomenalne umiejętności muzyków i tancerzy powodują, że każde ich show kończą owacje na stojąco zachwyconej publiczności. Do Polski grupa przyjedzie ze swoim najpopularniejszym projektem "A Compás!"- idealnym zarówno dla amatorów flamenco, jak i wytrawnych koneserów. Zapraszamy!

Paco Peña to genialny gitarzysta, kompozytor, producent. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął jako 6-latek, kilka lat później występował już jako profesjonalny muzyk. Jego żywiołem jest flamenco - narodowe bogactwo Hiszpanii, które kultywuje dziś cały świat. Wyobraźnia, zaangażowanie i umiejętności Peñy , które wkłada w swoje przedstawienia, czynią z nich prawdziwe majstersztyki. Pomimo jego wielkiego przywiązania do tradycji, stale poszerza swoje horyzonty, sięga do latin-jazzu, bluesa, czy europejskiej muzyki klasycznej. Ale nigdy nie zapomina o korzeniach i podstawowych zasadach rządzących flamenco. Paco Peña ma w swoim dorobku wiele nagrań, albumów, ale najlepiej czuje się podczas występów na żywo. Jego spektakularne umiejętności powodują, że większość krytyków uznaje go za najlepszego gitarzystę swojego pokolenia.

Od 1970 roku Peña występuje z wyselekcjonowanymi wokalistami, muzykami i tancerzami flamenco , jako Paco Peña Flamenco Dance Company. To właśnie razem z nimi flamenco pojawiło się na deskach sal teatralnych świata - regularnie występują w londyńskim Royal Festival Hall i Sadler's Wells Theatre and Barbican, są stałymi bywalcami festiwali w Edynburgu, Amsterdamie, Atenach, Izraelu czy Singapurze.
Do Polski Paco Peña Flamenco Dane Company przyjeżdża ze spektaklem "A Compăs!", który w 2006 roku był nominowany do nagrody Theatre Awards jako Najlepsze muzyczne show. Przedstawienie jest jednym z najpopularniejszych w historii grupy, łączy w doskonałej synchronizacji trzy aspekty flamenco - śpiew, taniec i muzykę. Symbioza pomiędzy tancerzami, wokalistami i muzykami jest niesamowita, solówki Peñy urzekają nas pięknem, artyści dają pokaz perfekcji, geniuszu i wielkiej miłości do flamenco. Odnajdziemy tu cień smutku, ale i elementy walki i buntu, cierpienie zmiesza się z radością, ból ze szczęściem. Ilość emocji i energii na scenie zniewala, powoduje, że widz nie jest w stanie oderwać oczu od wirujących na scenie artystów. Piękna choreografia, dźwięk instrumentów, zachwycający śpiew wokalistów, powodują, że spektakl można określić jednym słowem - Excellante!

Harmonogram koncertów:

Łódz: 13.04.2011r. godz. 19.00, Klub Wytwórnia
Ceny biletów: 115zł, 135zł, 165zł
Bilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl
Wykaz punktow sprzedaży: www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl

Warszawa: 14.04.2011r. godz. 19.00, Sala Kongresowa
Ceny biletów: 75zł, 105zł, 135zł, 165zł, 195zł i VIP-255zł
Bilety do kupienia przez internet: www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl
Wykaz punktow sprzedaży: www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl

Organizator: Makroconcert

Materiały prasowe - Makroconcert / Marcin Szyszka

Tagi: paco pe?a flamenco dance company
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.