Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Black Rebel Motorcycle Club ponownie w Polsce

12 Stycznia 2010

Zespół wystąpi 23 maja w warszawskiej Stodole promując swoje najnowsze wydawnictwo pod tytułem "Beat The Devil's Tattoo", którego premiera odbędzie się 8 marca.


Materiał z krążka jest owiany tajemnicą. Sam zespół  wypowiada się o nim oszczędnie i zachecająco: "daliśmy z siebie wszystko, by ten album powstał. Pracowaliśmy nad nim przez 6 miesięcy, w trakcie trwania najgorszej zimy, jaka nawiedziła Filadelfię. Każdy utwór naznaczony jest niezwykłym zimnem.".

Zarówno w nagraniu płyty, jak i w trasie promującej krążek, zespół wspiera nowa perkusistka - Leah Shapiro, zastępując finalnie jednego z trzech założycieli - Nicka Jago.

Początki formacji sięgają 1998 roku, kiedy to założycielskie trio - Robert levon Been, Peter Hayes i Nick Jago - powołało do życia zespół o nazwie The Elements. Z czasem doszło do zmiany nazwy na Black Rebel Motorcycle Club, dzięki inspiracji motocyklowym gangiem Marlona Brando z filmu "The Wild One". W marcu 2001 grupa wypuściła swój debiut płytowy zatytułowany "B.R.M.C.", wydany pod szyldem Virgin Records.  Album zawiera jeden z najsłynniejszych utworów formacji - "Whatever Happened to My Rock 'n' Roll".

Drugie wydawnictwo Black Rebel Motorcycle Club - "Take Them On, On Your Own" ukazało się w roku 2003. Brzmienie formacji jest na nim mocniejsze, a teksty nasycone nawiązaniami do polityki. W roku 2004 grupa rozstała się z wytwórnią Virgin, a  zespół na rok opuścił Nick Jago.

W tym czasie grupę tworzyli tylko dwaj członkowie - Robert i Peter -  "dwie osobowości, dwa kompletnie różne style gry, razem tworzące mieszankę wybuchową, żywioł nie do zatrzymania".

W 2005 roku światło dziennie ujrzał dobrze przyjęty przez fanów i krytykę album "Howl", a Jago powrócił do zespołu.

Do 2009 roku grupa wydaje jeszcze krążek "Baby 81" (maj 2007) oraz "Effects Of 333" (listopad 2008).  Oba albumy ugruntowały jej pozycję na scenie rockowej, przysparzając wielu fanów dzięki mocnemu, unikalnemu brzmieniu.

Najnowsze wydawnictwo, zapowiedziane na marzec 2010 roku z pewnością nie zawiedzie fanów, dlatego też serdecznie zapraszamy 23 maja do warszawskiej Stodoły, gdzie zaprezentuje się to wyśmienite trio!

Bilety na to wydarzenie można już nabywać za pośrednictwem Ticketpro, Ticketonline oraz Eventim. Kosztują 89 zł (99 zł w dniu koncertu).

go-ahead

Tagi: black rebel motorcycle club
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.