Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Travellers - jeszcze tylko dwa tygodnie do premiery płyty!

17 Maja 2011

Jeszcze tylko dwa tygodnie pozostały do premiery debiutanckiej płyty formacji Travellers. Album zatytułowany "A Journey Into The Sun Within" ukaże się nakładem Metal Mind Productions w poniedziałek 30 maja.

fot. Kara Rokita
fot. Kara Rokita

Travellers to nowy muzyczny projekt Wojtka Szadkowskiego znanego szerzej z działalności w tak uznanych formacjach jak Collage, Satellite czy Strawberry Fields. Zespół w składzie: Robin - wokal, Grzegorz "sencha atta" Leczkowski - gitary, Krzysiek Palczewski - linie basowe, Wojtek Szadkowski - klawisze, perkusja nagrał niedawno debiutancką płytą zawierającą 6 nagrań i jak zapowiada Wojtek Szadkowski: "Jest to mieszanka prog, etno, lat 80-tych, dużej ilości magii i przestrzeni, a nad tym wszystkim góruje fantastyczny głos Robin...". A jak fantastyczny to głos można się było przekonać słuchając już płyty Strawberry Fields, na której debiutowała Robin.

O tym co skłoniło Robin do ponownej współpracy z Wojtkiem Szadkowskim mówi sama wokalistka: "Praca z Wojtkiem to spontan. Wchodząc do studia często nie wiesz, co będziesz śpiewać. Masz ogólne pojęcie, ale w trakcie nagrywania dochodzą nowe rzeczy. Często nie ma tekstu lub jest napisany częściowo. I to jest najlepsze. Masz wrażenie, że możesz w końcu odetchnąć, poczuć wolność, prawdziwe emocje, śpiewając coś, co powstało dosłownie przed minutą. Największą przyjemnością dla mnie było śpiewanie partii, do których tekst napisaliśmy w studio "na kolanie" lub partii, które zaśpiewałam na żywca zaraz na początku sesji nagraniowej, tak jak to było w przypadku refrenu do "I See the Light". Zaśpiewałam go tylko raz, czy dwa razy, a tekst powstał na przystanku autobusowym :) "I See the Light" jest mi chyba najbliższy tekstowo. Wnosi dużo optymizmu i nadziei na nowy początek. Dużo optymizmu wnosi również "The Sun". Tekst jest bardzo prosty. Nie zastanawiasz się, po prostu czujesz radość z samego istnienia. Tak jak nie zastanawiasz się, gdy jest piękna pogoda, świeci słońce, a Ty czujesz w sobie radość. Chwytasz moment i cieszysz się nim. Jeśli to potrafisz, możesz czuć się szczęśliwym człowiekiem."

Przypomnijmy, że dwóch nagrań z tego krążka można posłuchać na oficjalnym profilu Metal Mind Productions na Myspace.

Travellers - "A Journey Into The Sun Within"

Lista utworów:

1. Magic
2. Letters To God
3. Dreaming
4. I Dream Softly
5. I See The Light
6. The Sun

Płyta zespołu Travellers ukaże się w Polsce 30 maja br. Europejska premiera płyty przewidziana jest na 6 czerwca, a w Stanach Zjednoczonych na 12 lipca.

Metal Mind Productions/ MaggieS

Tagi: travellers
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.