Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Wydawnictwo Zoharum zapowiada premierę dwóch nowych albumów

19 Maja 2011

21 czerwca nakładem Zoharum ukażą się następujące płyty: Orryelle Defenestrate-Bascule & The HermAphroditic ChAOrder of the Silver Dusk - "156=Musick=Babalon=Kaos" oraz V/A - "From Earth to Sirius"


Projekt "156 = Musick = Babalon = Kaos" to eksperyment na polu magicznej muzyki nagranej przez członków The HermAphroditic ChAOrder of the Silver Dusk, zwykle wykorzystywanej przez nich w kontekście rytuału lub inwokacji, która następnie zostaje rozwinięta w dalszym procesie twórczym przez innych artystów pochodzących z różnych miejsc na globie.

Styl muzyczny zawarty na niniejszym albumie rozciąga się od neoklasycznego dark ambientu opartego na brzmieniach elektronicznych, eksperymentów z użyciem zróżnicowanego instrumentarium do prostych dźwięków, odwołujących się do pierwotnych rytuałów Hekate, bazujących na brzmieniach dzwonków, bębnów itp.

Na album składają się pojedyncze improwizacje z różnych występów członków The HermAphroditic ChAOrder of the Silver Dusk zarejestrowanych podczas przedstawień 'She shall Ride He' w Melbourne i zsynchronizowanych z innymi działaniami członków grupy w Stanach Zjednoczonych, Europie i Korei.

Orryelle przedstawiając koncept albumu powołuje się na tradycję Thelemy. Nadając albumowi tytuł "156=Musick Babalon Kaos" odwołuje się do poematu składającego się ze 156 słów autorstwa A. Crowleya oraz do sanskrypcji słowa Magick (Magija) wydobywając z niego erotyczny aspekt magii seksualnej Fr. Perturabo. Gra liczb i słów jest nie bez znaczenia: 418 - Wielkie Dzieło realizowane poprzez dźwięk w kontekście 156 - Babalon, która była wielką inspiracją członków The HermAphroditic ChAOrder of the SILVER DUSK, a której to inwokowane są w większości utwory znajdujące się na albumie, stanowią nawiązanie do eleuzyjskich misteriów.

Wydanie w eleganckim digipacku +6 kart, zawierających grafiki artystów związanych z projektem '156=Musick=Babalon=Kaos' oraz teksty do poszczególnych utworów.

Wersja limitowana zawiera dodatkowy dysk bonusowy, na którym w pełni została zaprezentowana formuła "156=Musick=Babalon=Kaos"V/A - "From Earth to Sirius"

Ah Cama-Sotz, Apocalyptic Visions, Atomine Elektrine, Christblood, Different State, Electric Uranus, Emme Ya, Expo '70, Hybryds, Kallee, Kia Karma, Nordvargr, Ouroboros, Phelios, Rapoon, S.E.T.I, Therion Trismegistos, Unknown Caller, X-naVI:et.

Syriusz - psia planeta - najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba, położona w gwiazdozbiorze Wielkiego Psa. Znana od starożytności. W wielu kulturach odcisnęła szczególne piętno na kształtowanie światopoglądu, wierzeń, tworzenie ośrodków religijnych. Już starożytni Egipcjanie czcili Syriusza jako bóstwo, stworzyli własny kalendarz w oparciu o jego cykl, związany ściśle z wylewami Nilu przed przesileniem letnim. Dlatego też budowali własne świątynie tak, aby światło gwiazdy było widoczne z ołtarza.

W XX wieku zainteresowanie magicznym aspektem Syriusza nie osłabło. Za sprawą grupy Dyskordian z R.A. Wilsonem i T. Learym na czele mit wciąż ożywa.

Kompilacja "From Earth to Sirius", dedykowana R. A. Wilsonowi - jednemu z największych naukowych filozofów przełomu wieku - mądremu, przenikliwemu, pełnemu poczucia humoru i optymizmu człowiekowi, to próba reinterpretacji mitu znanego człowiekowi od tysiącleci.

Każdy z występujących na kompilacji projektów prezentuje nieco inny charakter i styl muzyczny, a jednocześnie przedstawia inny aspekt kosmicznej tematyki, jej silnego związku z cyklem ziemskim i życiem człowieka.

Muzyka zawarta na albumie oscyluje od psychotycznego drone, dark ambientu, po tribal i downtempo. Niektóre z projektów podchodzą do tematu w sposób właściwy muzyce rytualnej, inne realizują się poprzez kosmiczne dźwięki i brzmienie głębokiej mrocznej przestrzeni. Nie brakuje również elementów humorystycznych, znamiennych dla R.A. Wilona. Szeroki wachlarz stylistyczno-tematyczny ukazuje jedynie słuchaczowi, jak szerokim i wielowarstwowym pojęciem jest kosmos, jego znaczenie i jaki wpływ ma on na ludzkie życie.

"From Earth to Sirius" to forma komunikacji, sygnału wysyłanego z Ziemi do najjaśniejszej z gwiazd. Na dwóch płytach znalazły się specjalnie przygotowane na tę publikację utwory w wykonaniu 20 projektów.

Wydanie w ekskluzywnym digipacku. Na okładce wykorzystano grafiki autorstwa Rafała Koseli - polskiego artysty ezoterycznego, przedstawionego m.in. w albumie Chaosmos.pl

Już teraz w pre-orderze albumy w specjalnej niższej cenie.

Więcej informacji: www.zoharum.com

Wydawnictwo Zoharum/ MaggieS

Tagi: the hermaphroditic chaorder, zoharum
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.