Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Vader „Revelations”

Vader należy do tej grupy kapel, które budzą wiele kontrowersji i nie sposób przejść obok niej bez jakiś emocji. Do grupy tej należą m.in. Kat i Slipknot. Olsztynianą zarzuca się m.in. to, że zasypują swoich fanów masą niekoniecznie potrzebnych płyt - jako przykład mogę podać ich przed ostatnie wydawnictwo - Regin Forever World, na którym znalazło się kilka nowych utworów a reszta to covery oraz kawałki koncertowe.

Nie ma takiego problemu, jeśli chodzi o ostatnią płytę Revelations. Jest to kolejny duży krążek w historii grupy. Album swoją stylistyką nawiązuje do wydarzeń z 11 września. - czy to dobrze? Nie wiem, to już trochę oklepana tematyka...
Przejdźmy do samej zawartości albumu - co tu dużo pisać perełka w dyskografii Vadera! Album trochę wolniejszy od swoich poprzedników, dopracowany w każdym najdrobniejszym detalu, do tego ta perkusja... miodzio ;-)

W skład krążka wchodzi dziewięć kawałków zagranym w tym charakterystycznym stylu grupy. Jednak nie jest to (jak stało się w przypadku Litany) powielanie wcześniejszych dokonań. Tutaj każda kompozycja jest przemyślana i zagrana z dużym polotem. Nie przesadzę pisząc, że dawno już nie słyszałem tak dobrze dopracowanego albumu death metalowego. Vader wymiata i robi to tak, że jeszcze długo po przesłuchaniu krążka nie wiesz gdzie jesteś. Riffy proste i przejrzyste a jednocześnie niesamowicie agresywne sieją chaos i zniszczenie. Całość dopełniają solówki, które możemy usłyszeć zaraz jak Peter zakończy swój popis wokalny. Wystarczy, że muzyk na chwile przerwie by na jego miejsce wskoczyła gitara i naprawdę interesujące dźwięki.

Revelations należało się fanom Vadera. Pod dwóch niekoniecznie udanych produkcjach dostajemy wreszcie w ręce kawał dobrego, mocnego wymiatania!

Mariusz "Consus" Kabała

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4.5/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 5/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5/5 (1)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
2002

Wydawca:
Metal Mind Production

Lista utworów:

Epitaph - 3:44
The Nomad - 3:50
Wolftribe - 2:25
Whisper - 3:26
When Darkness Calls - 5:16
Torch of War - 2:45
The Code - 2:24
Lukewarm Race - 2:26
Revelation of Black Moses - 6:56
Reign Forever World - 4:01 (Bonus track)
Frozen Paths - 2:13 (Bonus track)
Privilege of the Gods - 4:54 (Bonus track)

Informacje o wykonawcy

Vader

Inne recenzje płyt wykonawcy

Vader - Tibi et Igni
Vader „Tibi et Igni &rdquo
Ocena: 55555 (5)
Autor: Kamil Pietrzyk
Vader - Welcome To The Morbid Reich
Vader „Welcome To The Morbid Reich&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Kamil Pietrzyk
Vader - Vader. Wojna totalna
Vader „Vader. Wojna totalna&rdquo
Ocena: 55555 (5)
Autor: Paweł Lach
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.