Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


H-Blockx „Get In The Ring”

Nie ukrywam, że lubię zespół H-Blockx i to co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że produkcje grupy mają uniwersalny międzynarodowy charakter (nie brzmią po niemiecku). Po drugie, są ciekawe i utrzymane na dobrym poziomie. Najnowsze, czwarte dzieło kapeli jest nieco inne i w moim odczuciu ciut słabsze.
Ta odmienność to przede wszystkim rozszerzenie czarnych wpływów na muzykę H-Blockx. Uwidacznia się to w rapowanych partiach utworów, w których popisują się zaproszeni wokaliści. Przykładem nagranie tytułowe z gościnnym udziałem nijakiego B&K z grupy Department. Urozmaiceniem repertuaru płyty i pewnym novum w dorobku grupy jest neopunkowy utwór You're The One.

Większość pozostałych kompozycji niewiele nowego wnosi do muzycznego wizerunku H-Blockx. Są to głównie rap-metalowe lub nu-metalowe kawałki z odpowiednią dla tych gatunków dawką solidnego ciężkiego brzmienia, mówionych wokali w zwrotkach i dość melodyjnych refrenów. Słuchając tych nagrań raz mamy skojarzenia z Rage'ami (Witnezz (R U Wit'Me???), innym razem Niemcy zapożyczyli coś z Limp Bizkit (Berlin - Monsta City), ale najczęściej mamy do czynienia z kawałkami w stylu Papa Roach i Linkin Park (Million Miles, C'mon). Ciekawostką lub żartem można nazwać przeróbkę starej kompozycji z lat 60-tych pt. Ring Of Fire, która udanie zamyka całą (są jeszcze 2 bonusy), raczej nierówną płytę.

Andrzej ''Szczepek'' Szczepkowski

Ocena recenzenta:
  • Ocena 2.5/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
14.2.2002

Wydawca:
SONY BMG

Lista utworów:

C' Mon - 3:38
The Power - 3:27
Get in the Ring - 4:58
All Season Love - 3:50
You're the One - 3:33
Don't Bring Me Down - 4:01
Berlin-Monsta City - 3:59
Witnezz (R U Wit' Me?) - 4:03
Come Bad - 4:00
Million Miles - 4:19
Lost My Mind - 3:52
Ring of Fire - 3:05
C'mon - 3:39
Berlin-Monsta City - 4:08
Witnezz (R U Wit' Me ???) - 4:06
Someday Somehow - 4:16
Saw Her Smiling - 4:30
The Power - Extended Version

Informacje o wykonawcy

H-Blockx

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.