Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Golden Life „7”

10 Stycznia 2018

Zespół Golden Life powstał w roku 1988 w Gdańsku, a zadebiutował w 1991 albumem "Midnight flowers". Potem przyszły kolejne znakomite płyty: "Efil Ned Log", "Natura" czy "Bluberd". Lata 90-te to był bardzo dobry okres dla polskiej muzyki rockowej. W programie III Polskiego Radia przez pięć dni w tygodniu można było posłuchać magazynu BRUM, przez jakiś czas ukazywało się nawet pismo Brum poświęcone rodzimej scenie muzycznej, festiwal w Opolu miał specjalną część zwaną Rock Opolem. W radio królowały piosenki takich zespołów jak Latawce, Big Day, Oczi Cziorne, Human, Balcan Electrique, Squaw, The Days i Golden Life. Niestety po roku 2000 większość z tych zespołów zniknęła z radia i albo zawiesiła swą działalność, albo gra już tylko dla garstki zagorzałych fanów czy też odcina kupony od minionej sławy. Golden Life jest tu chlubnym wyjątkiem. Wprawdzie po roku 2000 rzadziej wydają płyty z nowym materiałem, ale nie spoczywają na laurach. Na początku 2017 roku wydali swoją siódmą studyjną płytę zatytułowaną właśnie "Siedem" i tym samym udowodnili, że nadal są w świetnej formie muzycznej, poza tym dużo koncertują, a piosenki z ich najnowszego albumu to same potencjalne hity.

Płyta "Siedem" została nagrana w składzie: Adam Wolski, Karol Skrzyński, Jacek Bogdziewicz, Paweł Smakulski, Jarosław Turbiarz. Gościnnie na płycie pojawia się na klawiszach (w utworze "Jeszcze raz") syn Adama Wolskiego - Filip. "Siedem" zaczyna się bardzo dynamicznie od piosenki zatytułowanej "Nigdy nie mów", słychać tu echa płyt "Efil Ned Log" i "Natury". Jeszcze ostrzejsze brzmienie prezentuje drugie nagranie "Chory świat", jest ostro, jest rockowo, ta piosenka ma wielkie szanse zawojować polskie listy przebojów swoim dynamicznym i wpadającym w ucho refrenem. Trzeci utwór z bardzo interesującym gitarowym wstępem to "Zrozumiesz - uwierzysz", tutaj można mieć skojarzenia z płytą "Bluberd". To dobrze, że zespół nie odcina się od swoich dokonań. Kolejna piosenka to "A wiesz" - to nagranie ukazało się na singlu promującym tę płytę. Utwór zdecydowanie spokojniejszy, pięknie brzmi w nim ciepły głos wokalisty - Adama Wolskiego. Dalej mamy "Mocno żyć" z mądrym tekstem, który odnosi się do każdego z nas. Następny song to "Niebieski poniedziałek" - zabawny i prześmiewczy utwór, znowu kojarzący się z albumem "Bluberd".

Kolejna piosenka to "Celebryta", temat bardzo aktualny obecnie, ale członkowie Golden Life to nie żadni celebryci a muzycy przez wielkie M. "Jeszcze raz" - jak dla mnie to powinien być kolejny singiel i numer jeden na listach przebojów. Rockowo i dynamicznie i tanecznie jest znów na "Kochaj siebie", ze względu na tekst to mój ulubiony kawałek na tej znakomitej płycie. Na sam koniec pozostaje ballada "Bezpowrotnie", w chórkach pojawia się Lena Piękniewska, płyta kończy się lirycznie i spokojnie.

Golden Life swoją znakomitą płytą udowadniają, że zespoły, które zadebiutowały na początku lat 90-tych i których największa kariera przypada właśnie na ostatnią dekadę XX w. są w stanie odnaleźć się w nowoczesnej rzeczywistości, nagrywać świetne płyty i tworzyć kolejne przeboje. Nie będę ukrywać, że moją ulubioną płytą w dorobku zespołu jest "Midnight flowers" i trochę brakuje mi niepowtarzalnego klimatu tego wspaniałego albumu, ale mamy zupełnie inne czasy. "Siedem" polecam zarówno fanom zespołu Golden Life, którzy znają ich muzykę od początku istnienia grupy jak i młodzieży urodzonej już w XXI w.

Altea Leszczyńska

Ocena recenzenta:
  • Ocena 5/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
23.1.2017

Wydawca:

Lista utworów:

1. Nigdy nie mów
2. Chory świat
3. Zrozumiesz - uwierzysz
4. A wiesz
5. Mocno żyć
6. Niebieski poniedziałek
7. Celebryta
8. Jeszcze raz
9. Kochaj Siebie
10. Bezpowrotnie

Informacje o wykonawcy

Golden Life
www.goldenlife.pl

Inne recenzje płyt wykonawcy

Golden Life - AQQ - Akustycznie
Golden Life „AQQ - Akustycznie&rdquo
Ocena: 22222 (2)
Autor: Janusz Matysiak
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.