Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Indios Bravos „Mental Revolution”

Apacze z Jamajki?

Czego nie dotknie Piotr Banach, przyjmuje poświatę muzycznego złota. Tak stało się w przypadku także tego, drugiego albumu w muzycznej kadencji Indios Bravos. I choć pierwszy materiał Part One zamyka się w stylistyce cyber reggae, potwierdzającej dubową tożsamość muzyczną lidera grupy, utrzymanej w konwencji elektronicznej - ta płyta jest pewną kontynuacją wcześniej obranej przez Banacha drogi. Mental Revolution nie jest chyba tytułem przypadkowym, album ten bowiem wskazuje na wyraźną zmianę kursu zespołu, który zmierza w stronę bardziej tradycyjnego, korzennego reggae. Konsekwencja i pracowitość Indiosów sprawia, że jest to jeden z nielicznych animatorów i reanimatorów polskiej sceny podtrzymującej jamajską tradycję. Dynamizm, lekki wyczad, świetna sekcja rytmiczna i charakterystyczny wokal Gutka tworzą dobry i swojski polski materiał reggae, pobrzmiewający legendarnym gliwickim RAP - em, tudzież równie kapitalnym Jah Free.

Indios Bravos prężnie działa na rodzimej scenie. Założony przez Piotra Banacha (twórcę grupy Hey) w '99 roku zadebiutował wspomnianą, doskonałą płytą Part One wydaną przez Pałac Kultury Records - wydawnictwo stworzone przez Kubę Wojewódzkiego (który wniósł znaczący wkład zwłaszcza w pierwszy album, będąc blisko zwiazany z zespołem), zaś współpraca z wokalistą Piotrem Gutkowskim - prężnie działającym na scenie hip hopowej i założycielem grupy Mustafari, dodaje Indios Bravos lekko rapowego smaczku. Szerszej publiczności zespół dał się poznać, gdy wystąpił latem ubiegłego roku w Operze Leśnej na festiwalu Top Trendy, organizowanym przez TV Polsat i radio RMF.

To reggae, które wypada bardzo korzystnie w języku Kochanowskiego jak i Szekspira. Wstyd nie mieć Indios Bravos w rodzinnym reggae - albumie.

Izabela "Iza( )el" Larisz

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
3.4.2006

Wydawca:
UMC Records/Indios Bravos

Lista utworów:

DISC 1
Intro
Tak to tak
Zabiorę cię
Sign
Pom pom
The sun
Wu-wei
1865
Run run run
Mental revolution
Mental revolution - state of sound version

DISC 2

Samo nic
Nie Rytmiczny Me How (live)
Czas spełnienia (live - feat. Paweł Gawroński)
Pom pom (video)
Nie Rytmiczny Me How (video)
Czas spełnienia feat. Paweł Gawroński (video)

Informacje o wykonawcy

Indios Bravos

Inne recenzje płyt wykonawcy

Indios Bravos - Jatata
Indios Bravos „Jatata&rdquo
Ocena: 33333 (3)
Autor: Dominik Zawadzki
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.