Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Metallica „Ride The Lightning”

Kiedyś Metallica na koncertach często oznajmiała, że skopią ludziom dupę. Potrafią też to robić z odtwarzacza CD. Ta płyta tak potrafi napakować kopniaków w dupsko, że puchnie aż miło.

Na początku album robi to bardzo szybko. Zero jakiejkolwiek litości, a to za sprawą Fight Fire With Fire. Oczywiście nie jest to jeden taki kawałek na płycie. Trapped Under Ice, czy Ride The Lightning sprawią, że przez tydzień nie będziemy w stanie usiąść. Wszystkie kawałki prezentują się bardzo okazale: szalone riffy, odjechane solówki, wściekłe bębny. No prawie wszystkie... Zdarzył się chłopakom jeden taki burak, jakim jest Escape ? refren wspaniały, ale utwór w ogóle nie trzyma się kupy. Słuchając zwrotek albo zakończenia mam wrażenie, że oglądam jakąś denną polską telenowelę. A najlepsza kompozycja na płycie? Bez wątpienia Creeping Death. Zabójczy riff! Później ciekawa zmiana tempa i... znowu ten riff. Mój tyłek ledwo to wytrzymuje!

Jest i ballada! Pierwsza ballada, jaką Metallica nagrała - Fade To Black. Utwór opowiadający o utracie sensu życia, samobójstwie. Przejmujący, dołujący, piękny.

Należałoby wspomnieć jeszcze o dwóch kawałkach, które wprowadzają w (zwłaszcza w nocy) niesamowity klimat. For Whom The Bell Tolls ? te dzwony? czysta poezja! No I instrumental The Call Of Ktulu. Spokojny początek, wariacki środek I epicki koniec, a do tego te tłumione wrzaski ? można się przestraszyć.

Oj ciężkie buty mieli chłopaki :).

ToMi

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4.5/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 5/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5/5 (3)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
30.7.1984

Wydawca:
Megaforce Records

Lista utworów:

Fight Fire with Fire - 4:44
Ride the Lightning - 6:37
For Whom the Bell Tolls - 5:11
Fade to Black - 6:55
Trapped Under Ice - 4:04
Escape - 4:24
Creeping Death - 6:36
The Call of Ktulu - 8:55

Informacje o wykonawcy

Metallica

Inne recenzje płyt wykonawcy

Metallica - Load
Metallica „Load&rdquo
Ocena: 3.53.53.53.53.5 (3.5)
Autor: ToMi
Metallica - St. Anger
Metallica „St. Anger&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Cebriah
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.