Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Toxic Virgin „Sulphur”

To już czwarta płyta tego niemieckiego zespołu istniejącego już ponad 10 lat (w tym jeden krótki i dwa długie albumy). Toxic Virgin, gra muzykę z pogranicza Hard Rock?a i Heavy Metalu mocno zabarwioną Rock'n'roll'ową rytmiką. Tak z resztą sami się przedstawiają.

Najbardziej żałuję, że nie będę mógł porównać tej płyty do poprzednich wydawnictw zespołu. Wtedy na pewno recenzja byłaby pełniejsza.

Jeśli chodzi o samą zawartość płyty to powiem krótko. Jest to wierne trzymanie się schematów tak dobrze przyjętych w gatunkach, które zespół gra. A więc mamy tutaj ciekawą rytmikę, wpadające w ucho refreny i charakterystyczne riffy. Moim zdaniem najlepszymi kawałkami na płycie są "Evil days", "Born to run" , "Paradise" i "Traveller in time". Reszta płyty chociaż zagrana na dobrym poziomie sprawia wrażenie braku błyskotliwości. Może takie wrażenie wywołuje wokalista, który chyba nienajlepiej czuje się akurat w tym gatunku muzycznym. Chodzi mi tutaj o brak swobody, swoistego czucia muzyki, a przez to brak potrzebnych "upiększeń" (np. wysokich partii wokalnych w stylu Judas Priest). Na płycie znajdziemy też balladę "We'll make it through", która jest niezła ale chyba trochę zbyt cukierkowa. Brakuje mi w niej porządnej solówki gitarowej. Jedynie basista spisuje się w tym utworze znakomicie. Album wieńczy swoisty żart muzyczny "Girls don't drink".

Podsumowując. "Sulphur" to dobra płyta, której można posłuchać i powinna się podobać wielu fanom muzyki hard and heavy. Jednak z całą pewnością muzycy z Toxic Virgin nie mieli ambicji zmieniania dziejów muzyki. Nie ma tutaj nic nowego. To poprostu dobrze zagrany Rock oparty na znanym już przepisie na porządną muzykę. It's Rock'n'Roll and it smells of leather ;)

Krzysztof "Qudłaty" Czupryński

Ocena recenzenta:
  • Ocena 3.5/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
2004

Wydawca:
Brilliant

Lista utworów:

Evil Days
Born to Run
Mad as Hell
Paradise
The Clown
It Smells of the Leather
Rock Bottom
Whiskey a Go Go
We'll Make It Through
Fallen Angels
Traveller in Time
Girls Don't Drink

Informacje o wykonawcy

Toxic Virgin

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.