Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Nightwish „Over the hills and far away”

Rok po udanej płycie Wishmaster na rynku zawitało nowe wydawnictwo Nightwish. "Over the hills and far away" jest jednak zupełnie inne niż jakakikolwiek z pozostałych albumów. Oczywiście nie znaczy to, że zespół zmienił gatunek w jakim gra. Chodzi o zawartość płyty. Znajdziemy tutaj bowiem jedynie trzy nowe utwory. Do tego fińscy muzycy uraczyli nas jednym remakem (rimejkiem ;) ) utworu "Astral romance" pochodzącego z pierwszej płyty ("Angel fall first") i sześcioma wersjami koncertowymi utworów ze wszystkich poprzednich albumów. Te oraz inne można znaleźć również na płycie DVD wydanej przez zespół "From Wishes To Ethernity". Dlatego też "Over the hills and far away" jest niemal w całości gratką dla fanów zespołu, którzy już dobrze znają poprzedzającą twórczość Nightwish.

Jednak są jeszcze trzy nowe utwory. Mamy tutaj dwa utwory "10th man down" i "Away" stojące na wysokim poziomie do którego przyzwyczaił nas już zespół. Kompozycje te wyróżnia łatwość z jaką wpadają w ucho. Jednak najbardziej wartościowy na płycie jest utwór tytułowy. Jest stworzony jakby na zamówienie perkusisty, bo to on nadaje jemu jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne brzmienie. Do "Over the hills and far away" nakręcony został teledysk utrzymany w klimacie średniowiecznej skandynawii. Jest to utwór, dla którego w moim mniemaniu warto kupić tą czwartą już płyte Nightwish. Jeśli dorzucimy do tego wspomniany wyżej ciekawy remake, w którym gościnnie usłyszeć możemy wokaliste zespołu Astral Romance Tonny'ego Kakkao i wspaniałe wersje Live perełek w twórczości Nightwish nie daje nam to już wyboru, trzeba odwiedzić sklep muzyczny.

Jednym słowem. Mimo, że czwarte wydawnictwo Nightwish niewiele ma w sobie nowych kompozycji to jednak warto go posłuchać, a jeśli nie całego to chociaż singla z tytułowym utworem. Polecam.

Krzysztof "Qudłaty" Czupryński

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
7.6.2004

Wydawca:
Drakkar/Spinefarm/Century Media

Lista utworów:

Over the Hills and Far Away - 5:03
10th Man Down - 5:24
Away - 4:33
Astral Romance - 5:22

Informacje o wykonawcy

Nightwish

Inne recenzje płyt wykonawcy

Nightwish - Angel Fall First
Nightwish „Angel Fall First&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Krzysztof "Qudłaty" Czupryński
Nightwish - Endless Forms Most Beautiful
Nightwish „Endless Forms Most Beautiful&rdquo
Ocena: 33333 (3)
Autor: Martyna Kucińska
Nightwish - Dark Passion Play
Nightwish „Dark Passion Play&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Krzysztof "Qudłaty" Czupryński
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.