Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Quo Vadis „Quo Vadis”

Niedawno do moich rąk wpadł debiutancki krążek szczecińskiej formacji Quo Vadis. Album został zremasterowany oraz ponownie wydany przez Dywizje Kot. Od razu napisze, że wydawca dobrze się spisał. Co prawda nie miałem okazji posłuchać wersji oryginalnej i nie wiem jak wyglądała jakościowo, brzmieniowo, ale aktualnej wersji płyty naprawdę ciężko cokolwiek zarzucić pod względem produkcyjnym. A trzeba wziąć pod uwagę, że orginalne wydawnictwo ma kilkadziesiąt lat.

A jaki jest ten album? Cóż Quo Vadis roku 1988 to przede wszystkim szybki i prymitywny thrash metal. Pozbawiony upiększeń, z prostymi riffami uderza potężną, niszczącą falą. Siarczyste gitary w połączeniu z wokalem Tomasza Skaya sprawia, że ten album wręcz ocieka thrashowym brudem.

W sferze liryków mamy pewną innowację, teksty swoją tematyką i stylistyką odbiegają od standardów tego metalowego gatunku. Warto tu napisać o utworze Trzy szósteczki rozpoczynającym się siarczystymi sikss, sikss, sikss, by za chwile usłyszeć ...nie ma takiego numeru ;-)))))) to wprowadzenie po prostu rozbraja?

Dostajemy prawie godzinny materiał, wzbogacony dodatkowo o pierwsze demo zespołu, teledysk i prosta prezentacje multimedialną. Wydawnictwo obowiązkowe dla każdego fana Quo Vadis, wszystkim lubiącym dobre stare thrashowe uderzenie również polecam.

Bardzo dobry debiut...

Mariusz "Consus" Kabała

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
27.5.1988

Wydawca:
Dywizji Kot

Lista utworów:

NKWD
MONofobia
...Albo nie być
Kocham Cię kochanie moje
Trzy szósteczki
Czerwone prawo
Ból istnienia
Quo Vadis
Rzeźnik
Los
Zdrada
Niewinne pytania
Jeźdźcy apokalipsy
Szafor

Informacje o wykonawcy

Quo Vadis

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.