Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Rhapsody of Fire „Rain Of A thousand Flames”

Najnowszy krążek zespołu jest jedynie zapowiedzią nowego pełno wymiarowego albumu grupy, który pojawi się w sprzedaży w lutym 2002 roku. Nie znaczy to jednak, że mamy do czynienia z jakimś mini albumem lub wydawnictwem, na którym znalazły się kompozycje z zapowiadanej płyty. Rain ... to premierowe dzieło zespołu z 42-minutowym materiałem. Na niedobór wrażeń nie można więc narzekać tym bardziej, że jakość samej muzyki Rhapsody rekompensuje ewentualny niedosyt długości jej trwania.

Krążek otwiera nagranie tytułowe, które w kontekście zawartości całego albumu stanowi swego rodzaju uwerturę. Daje po prostu przedsmak tego, z czym będziemy obcować przez kilkadziesiąt najbliższych minut: z galopującymi rytmami, kaskadami gitarowych pasaży i solówek oraz aranżacyjnym rozmachem w postaci wypełniającej przestrzeń orkiestracji i chóralnych linii melodycznych. Partie chóru różnią się jednak od tych, panujących w nagraniach grupy Therion. Całą paletę środków wyrazu, o których wspomniałem wyżej, otrzymujemy w rozbudowanym utworze Queen Of The Dark Horizons. Jest on dodatkowo urozmaicony zmianami tempa i dynamiki.

Druga część albumu to epicka suita Rhymes Of A Tragic Poem - The Gothic Saga. Za sprawą muzyki i melodeklamacyjnej narracji przenosimy się w jakąś mroczną, bliżej nie określoną przeszłość. W tym ponad 20-minitowym, czteroczęściowym nagraniu znalazło się miejsce na celtycko-irlandzki folk (Elnor?s Magic Valley), na barkową polifonię (The Poem?s Evil Page) oraz bardzo poniosły, symfoniczny patos w finałowym The Wizard?s Last Rhymes opartym na zręcznie wplecionych w metalową konwencję motywach Symfonii Nowego Świata Antonina Dworzaka.

Andrzej ''Szczepek'' Szczepkowski

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
13.10.2001

Wydawca:
Limb Music Products

Lista utworów:

Rain of a Thousand Flames – 3:43
Deadly Omen – 1:48
Queen of the Dark Horizons – 13:42
Tears of a Dying Angel – 6:22
Elnor's Magic Valley – 1:40
The Poem's Evil Page – 4:04
The Wizard's Last Rhymes[1] – 10:37

Informacje o wykonawcy

Rhapsody of Fire

Inne recenzje płyt wykonawcy

Rhapsody of Fire - The Frozen Tears of Angels
Rhapsody of Fire „The Frozen Tears of Angels&rdquo
Ocena: 33333 (3)
Autor: Krzysztof "Qudłaty" Czupryński
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.