Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Sceptic „Pathetic Being”

Myślę, że duża ilość osób, w Polsce, gustujących w ciężkim graniu zna Sceptic. Krakowianie grają techniczny death metal inspirowany dokonaniami Death. Pathetic Being to druga płytka zespołu. Już debiutancki album zwiastował, że mamy do czynienia z kapelą, która może sporo wskórać na naszym rodzimym, metalowym poletku. Dwójka Sceptic potwierdza to w 100%.

Album otwiera gitarowe intro, które wprowadza nas w posępny świat muzyki Krakowian. Później jest już konkretniej. To, co jako pierwsze przykuwa uwagę to brzmienie perkusji. Jest ono wyraźne, ale bardzo specyficzne i rzekłbym: dziwne. Można takowe usłyszeć czasami na podziemnych dymówkach wydawanych przez ekstremalnie grające zespoły. Charakterystycznym elementem muzyki Sceptic są solówki. Zarówno jak na poprzedniej płycie, tak i na tej jest ich sporo. Nie ma utworu, w którym nie usłyszymy popisów solowych obu gitarzystów Sceptic - Jacka i Cześka. Na Pathetic Being bardzo wyraźnie jest słyszalny również bas, który w niektórych momentach dodaje jeszcze większego ciężaru kompozycjom. Szymon Czech (producent albumu) wyraźnie położył nacisk na selektywne brzmienie. Fakt, że muzyka Sceptic oparta jest głównie na relacji gitar z perkusją jest niejako wymuszony przez styl obrany przez zespół, ale nie sposób pominąć milczeniem bogaty warsztat techniczny gitarzystów. Na deser podano nam jeszcze Arctic Crypt, kultowego w niektórych kręgach, Nocturnus oraz kawałek instrumentalny - Particles Of Time.

Pathetic Being można bez żadnego problemu nabyć w sklepach za sprawą Empire Records. Krążek miał też swoją premierę za granicą. Z tego co wiem również tam został przyjęty dosyć entuzjastycznie. Potwierdza to klasę zespołu i na pewno poszerza spektrum jego możliwości. Was, drodzy czytelnicy, również zachęcam do zapoznania się z muzyką Sceptic, jeśli nie mieliście jeszcze takiej okazji. Dla wszystkich, którzy choć trochę słuchają death metalu, albo uwielbiają zespół Death ta płyta to absolutny mus. Krakowianie już dziś należą do ścisłej czołówki polskiej sceny metalowej, a co będzie za kilka lat?

Matteus von Ksafan

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
25.9.2001

Wydawca:
Crash Music

Lista utworów:

Intro - 1:14
Ancient Portal - 5:42
Pathetic Being - 4:02
Only Lies - 6:06
Ancestor Of All Powers - 5:35
Incapable Rulers - 4:55
Lost Identity - 3:38
Arctic Crypt - 4:35
Particles Of Time [instrumental] - 5:14
Children's Eyes - 4:55
Pathetic Being Video

Informacje o wykonawcy

Sceptic

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.