Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Sodom „M16”

Kto by się spodziewał, że po kilkunastu latach funkcjonowania ta niemiecka grupa jest w stanie wysmażyć tak bezkompromisowy album. Co prawda obecny skład zespołu nie ma nic wspólnego z tym z końca lat 80-tych, ale panów Angelrippera (bg, voc) i Bernemanna (g) trudno zaliczyć do nowicjuszy Jedynie perkusista tria Bobby Schottkowski (pewnie nasz rodak) ma nieco krótszy staż w zespole i mniej lat w paszporcie.

Tematyka zawartych na płycie nagrań jest reminiscencją po odbytym niedawno przez zespół tourne po krajach Dalekiego Wschodu. Sodom koncertował m.in. w Wietnamie i właśnie ten największy konflikt zbrojny końca lat 60-tych przewija się w poszczególnych utworach. Już same tytuły o tym świadczą: I Am The War, Marines, Napalm In The Morning. Wojenne odgłosy i przelatujący helikopter także potwierdzają dokąd zawędrujemy słuchając muzyki z M-16.

Jak przystało na poruszaną tematykę i thrash-speed matalową konwencję, wydobywający się z głośników czad działa na organy słuchowe niczym wspomniany napalm. Uderza z taką siła, że nieprzygotowany słuchacz może stracić dech w piersiach przytłoczony naporem dźwięków. Szalone tempa i gardłowe wokale niepodzielnie królują w Among The Weridcong, Minejumper czy Cannon Fodder. Istne piekło na ziemi wywołuje także Little Boy. Jakąż ulgę dają równie ostre, może nawet potężniejsze w brzmieniu, lecz trochę spokojniejsze nagania w typie Napal In The Morning, Genocide, w których pojawiają się bardziej kumate linie melodyczne. Na odrębną uwagę zasługuje kawałek Marines, a to z tej racji, że jest niemal klasycznie metalowy, zharmonizowany w riffowych partiach gitar i prawie melodyjnym wokalu.

Andrzej ''Szczepek'' Szczepkowski

Ocena recenzenta:
  • Ocena 3/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
7.2001

Wydawca:
Spv Recordings

Lista utworów:

Among The Weirdcong – 5:07
I am the War – 4:06
Napalm in the Morning – 5:55
Mine Jumper – 3:09
Genocide – 4:47
Little Boy – 4:00
M-16 – 4:17
Lead Injection – 6:21
Cannon Fodder – 3:59
Marines – 3:52
Surfin' Bird (cover) – 2:57

Bonus Track

Witching Metal - 3:10
Devils Attack - 3:12

Informacje o wykonawcy

Sodom

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.