Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


American Head Charge „The War Of Art”

Kolejne obiecujące odkrycie z kręgu hard 'n' heavy metalu zza Atlantyku. Ten debiutancki album grupy trafił do sprzedaży ponad pół roku temu. Teraz, z okazji występu zespołu w Polsce (support przed katowickim koncertem grupy Slipknot), płytę mogą poznać także rodzimi fani metalu.

Warto po nią sięgnąć, bo jest czego posłuchać. Zresztą nie tylko dlatego, że jest ona bardzo długa (blisko 70 min.), ale również z powodu interesującego choć niezwykle brutalnego materiału. Poszczególne utwory niczym taran przetaczają się przez głowę słuchacza, nokautując nawet takiego, który już przywykł do podobnej młócki. Dewastującej organy słuchowe muzyce, towarzyszą równie wściekłe wokale, które są bliskie estetyce Phila Anselmo. Miażdżące brzmienie (porducent Rick Rubin), hardcore'owa enegria, częste zmiany metrum to kwintesencja muzycznych propozycji zespołu, które kojarzą się z dokonaniami Pantery, Machine Head, Slayer i Slipknot. W tym momencie mógłby ktoś stwierdzić, że to nic nowego. Owszem, ale to nie wszystko, co kapela serwuje nam na tej płycie.

Intrygująco wypadają krótkie łączniki między utworami, które łagodzą brutalny przekaz płyty. Dzięki tym zabiegom materiał nabiera czasem wręcz psychodelicznych cech. Poza tym nie zawsze wypluwany z głośników czad jest taki gruboskórny, nieociosany. Wśród lawiny dźwięków bardzo często odnajdujemy klasyczne heavy metalowe riffy. Na uwagę zasługują też popisy wokalne Martina Cocka, który potrafi wyjść z gardłowego darcia japy i po prostu zaśpiewać czystym głosem. Oczywiście czyni to w spokojniejszych fragmentach utworów, bo i takie pojawiają się na tej ciekawej płycie

Andrzej ''Szczepek'' Szczepkowski

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
21.8.2001

Wydawca:
American Recordings

Lista utworów:

A Violent Reaction - 4:12
Pushing The Envelope - 3:13
Song For The Suspect - 4:11
Never Get Caught - 4:56
Self - 4:21
Just So You Know - 5:31
Seamless - 4:28
Effigy 23 - 4:10
Americunt Evolving Into Useless Psychic Garbage - 2:33
Shutdown - 5:06
We Believe - 3:15
Breathe In, Bleed Out - 4:27
Fall - 4:29
Reach and Touch - 3:54
All Wrapped Up - 3:27
Nothing Gets Nothing Version - 5:30

Informacje o wykonawcy

American Head Charge

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.