Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Fatclicks „Odnova”

8 Marca 2011

Zapoznanie się z EP-ką grupy Fatclicks pod tytułem "Odnova", która ujrzała światło dzienne we wrześniu 2010 roku, nie zajęło mi zbyt wiele czasu. A to dlatego, że na krążku zamieszczone są tylko trzy utwory, które dodatkowo nie są specjalnie długie. Panowie określają styl wykonywanej przez siebie muzyki jako nu - rock. Co oznacza ten termin, tego dokładnie nie wiem, ale grupa swoim brzmieniem przypomina mi takie kapele jak: Lipali, Ira, Totentanz czy Ocean. W ostrzejszych fragmentach słychać natomiast Korna i Soulfly.

Utwory, jakie wchodzą w skład tego wydawnictwa, to w kolejności: "Wrzesień", "Niepoliczalne określenia" oraz "Gasnące uśmiechy". Wszystkie numery mają bardzo prostą, piosenkową konstrukcję. Pozwolę sobie na nieanalizowanie każdego utworu pokolei, bo musiałbym się powtarzać. Generalnie zespół ma potencjał radiowy (chodzi mi oczywiście o te kilka rozgłośni, które puszczają rocka) i można napisać, że jest kierowany do publiki tzw. mainstreamowej. Do samej produkcji, jak i któregokolwiek z muzyków nie można się za bardzo przyczepić. Trzeba natomiast wspomnieć, że kapel z kraju nad Wisłą, które grają w ten sam sposób jest naprawdę sporo i to wielkie wyzwanie dla Fatclicks, żeby się jakoś wyróżnić i nie dać zatopić. Z drugiej strony nasze wytwórnie płytowe lubią "przystępne" rockowe granie, więc zespół nie jest bez szans.

Podsumowując, "Odnova" to niecałe 15 minut całkiem przystępnego rockowego grania, a zespołowi nie można wiele zarzucić. Niestety, nie ma się też czym zachwycić. Bezbarwność tej recenzji niestety oddaje moje odczucia po przesłuchaniu tego materiału.

Krzysztof Kwaśny

Ocena recenzenta:
  • Ocena 2.5/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
9.2010

Wydawca:
Earthworm Records

Lista utworów:

Wrzesień - 3:53
Niepoliczalne określenia - 3:38
Gasnące uśmiechy - 5:28

Informacje o wykonawcy

Fatclicks
Skład zespołu: Michał Kolańczyk - śpiew Mateusz Majkowski- gitara Dominik Gacka - gitara Adam Nastawski - bębny Marcin Majcher - bas

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.