Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Oleg Izotov „Vector”

16 Listopada 2011

Oleg Izotov mając dziś zaledwie 25 lat osiągnął tyle, że starczyłoby opowieści na solidną książkę. Grał na scenie z takimi artystami jak YNGWIE MALMSTEEN, UDO DIRKSCHNEIDER, KORN, NAPALM DEATH, APOCALYPTICA, PAIN, CRADLE OF FILTH, DREAM THEATER, MOTLEY CRUE etc. Już sama ta lista może posłużyć za rekomendację, ale gdy doda się, że zebrał całą garść nagród, i nagrał już ponad 300 utworów w różnych kooperacjach - zachwyt przeradza się w ciekawość. Jak poradził sobie na pierwszej własnej płycie?

Płyta "Vector" została wydana jednocześnie w Stanach Zjednoczonych i w Rosji. Zawiera zarówno kompozycje instrumentalne, jak i utwory, w których wspierali wokalnie Olega różni wokaliści. Gitarzysta objawił się nam na albumie nie tylko jako świetny instrumentalista, ale napisał on także część tekstów, wyprodukował płytę, a raz nawet sam się wokalnie udzielił. Album jest mocno gitarowy, ale jednocześnie bardzo melodyjny i ciekawy. Izotov, co dla mnie jest ogromnym plusem, w czasie produkcji nie zapomniał, że utwory składają się nie tylko z dźwięków jego gitary. Bardzo wyraźnie i soczyście brzmi dzięki temu m.in. bas i warto go posłuchać.

W Rosji płyta Olega, choć pokazała się w szumie dość sporej kampanii reklamowej, jest moim zdaniem nie doceniana. Nie wiem, może media próbują nie przewrócić chłopakowi w głowie, choć jeśli miałoby się to stać, to już powinno dawno temu. Oleg zaczął grać mając 13 lat i już wtedy zachwycał swoim talentem słuchaczy. Nie dość entuzjastyczne recenzje bardziej chyba pojawiają się z powodu zwykłej ludzkiej zazdrości. Gitarzyście się powiodło, to już nie dokładajmy mu tej radości...Jednak moim zdaniem powinno się o nim pisać bardzo dobrze, bo sam zasłużył sobie na swój sukces pracą i dozą sprytu. Ważne jest też, że nawet po tym, jak Izotow nagrał "Vector", wrócił do nauki i stale stara się podnosić swoje kwalifikacje, a to się chwali!

Płytę Olega zachwalam i polecam, bo dużo w niej świeżości. Łączy w sobie zarówno popis profesjonalizmu, jak i młodzieńczą radość oraz spontaniczność. Najlepszym dowodem na to ostatnie jest utwór "Oops...", który mi nieodmiennie przypomina wstawki Mustaine'a w jego solowym projekcie MD.45. Izotova poznała już duża część świata, którą odwiedził koncertując u boku największych, czas aby zrobiło się o nim naprawdę głośno także u nas!

Ksenia Przybyś

Ocena recenzenta:
  • Ocena 5/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
2008

Wydawca:
Molot/Irond (Rosja) i Fa Records (USA)

Lista utworów:

Intro
Миллионы лет (Miliony lat)
Vector
Falling From The Moon
Sweet Killer Of Love
Another World
Evolution
For You
Only One Reason
Rage Of Jupiter
Oops...
Run For The Sign
Нучиться летать (Nauczyć się latać)
Одна (Jedna)

Informacje o wykonawcy

Oleg Izotov

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.