Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Trzeci Rzym „Ruch naprzód (ДВИЖЕНИЕ ВПЕРЁД)”

18 Października 2012

W dwa lata po fantastycznym debiucie, na rosyjskim rynku ukazał drugi album zespołu TRZECI RZYM. Poprzeczka przez poprzedni krążek została ustawiona bardzo wysoko, jednak grupa nie zawiodła i idąc za ciosem nagrała kolejny świetny album!

To, co już na pierwszy rzut oka widać, to to, że zespół trafił pod skrzydła CD-MAXIMUM, jednej z największych wytwórni płytowych w Rosji. Na szczęście ten moloch zajął się wyłącznie tłoczeniem i dystrybucją gotowych nagrań bez mieszania się w jego zawartość.

Kolejna zamiana w stosunku do debiutu, była jeszcze bardziej ważka: zamienił się perkusista. Z rozmowy z Jurijem Łankinem, który przejął pałeczki, dowiedziałam się, że nagranie wszystkich jego partii zajęło mu dwa dni - to się nazywa ekspres:)

Przechodząc zaś do sedna - do muzyki, to na płycie zmieściło się, tak jak na debiucie, osiem utworów i dla nich wszystkich oraz dla każdego z osobna warto sobie nabyć ten krążek. Cały materiał jest utrzymany w mocnym hard rockowym klimacie, który przesycony jest swoistym dla TRZECIEGO RZYMU stylem. Tak, jak na pierwszej płycie, także i tu mamy często zmieniający się w obrębie jednego utworu rytm i niezliczoną ilość melodii, których odkrywanie zajmuje długie tygodnie.

Cały album, choć od początku do końca raczy nas mocnym, rockowym brzmieniem, to pełen jest chwytających za serce melodii. A jeśli dodać do tego, że teksty, które wyszły spod pióra wokalisty - Siergieja Smoljaninowa, nie tylko nie przynoszą ujmy autorowi, a są kawałkiem solidnej poezji, to po wysłuchaniu tej płyty nie można pozostać obojętnym na twórczość TRZECIEGO RZYMU.

Muzykom, co słychać, chce się wciąż poszukiwać i eksperymentować. Słuchaczom jednak przedstawiają już wypróbowany, wysokiej jakości materiał nie wystawiając jego uszu na nudne improwizacje, czy niepotrzebnie użyte efekty.

Płyta, którą wypełniają gitarowe smaczki, tworzy mimo ich ilości bardzo spójną całość. I choć "Ruch naprzód" jest stosunkowo lżejszą, bardziej melodyjną płytą niż debiut, to w tym wypadku w przeciwieństwie do większości takich zmian - tej nie można policzyć zespołowi in minus.
Brzmienie zespołu zostało nadal bardzo dobre, mocne i co najważniejsze - rozpoznawalne. Aż strach pomyśleć, czy trzeci album, który ma się ukazać na wiosnę, wytrzyma porównanie z poprzednimi dokonaniami zespołu.

Zapowiedź trzeciego albumu TRZECIEGO RZYMU:

http://youtu.be/vHYmnQ5TTkc

Ksenia Przybyś

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 3/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3/5 (2)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
2011

Wydawca:
CD-Maximum

Lista utworów:

Движение вперёд (Ruch naprzód)
Лихолетье безмолвия (Ciężkie lata milczenia)
Найди себе место (Znajdź sobie miejsce)
По земле (Po ziemi)
Не поздно (Nie jest za późno)
Любовь (Miłość)
О движении (O ruchu)
Душа (Dusza)

Informacje o wykonawcy

Trzeci Rzym

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.