Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Tank „War Machine Live ”

28 Listopada 2012

Zespół TANK można spokojnie nazwać legendą brytyjskiej sceny heavy metalowej. W marcu tego roku grupa na swojej trasie koncertowej zaznaczyła również Polskę. Dzięki temu w warszawskiej Stodole można było usłyszeć na żywo nie tylko materiał z ostatniego albumu TANKa, ale też i znane od lat hity. Tamten koncert został zarejestrowany na DVD i teraz trafia do naszych rąk.

Czy warto wrócić do marcowego występu? Tak i to z kilku powodów. Jednym z nich jest świetna forma wokalna Doogie White'a. Znany nam, m.in. z ostatniego składu RAINBOW oraz ze współpracy z Yngwie Malmsteenem, głos nic nie stracił przez lata ze swej mocy i zadziorności. Cały występ Doogie świetnie sobie radził i bez problemów wytrzymał do jego końca. Takiej formy można tylko pozazdrościć, zwłaszcza, że jego sposób artykulacji jest mocno wysiłkowy. Bardzo dobrze opanowaną technikę emisji głosu słychać we wstępie, jaki a capella wokalista wykonał do "Feast of the Devil".

Kolejnym powodem, dla którego warto sięgnąć po to wydawnictwo jest oczywiście sama muzyka TANKa. Klasyczny heavy metal, zagrany na dwie gitary (Gibsony, a jakże!), bas i perkusję opiera się próbie czasu. Pomimo tego, że czas na takie granie chyba powoli odchodzi do lamusa, to nadal gromadzi wokół siebie wiernych fanów.

Mocną stroną DVD są także liczne dodatki: zaczynając od klipu, przez ujęcia ze studia nagraniowego i przygotowań do trasy, po wywiady, zdjęcia, dyskografię, a nawet tapety na komputer!

Czy "War Machine Live" jest więc dla każdego? Na pewno nie. Choć znalazły się na nim hity, to jednak sam koncert był bardzo mało widowiskowy. Dla tych, którzy zbierają wszystko o zespole i dla tych, którzy byli wówczas w "Stodole" będzie to, jak mniemam, miłą pamiątką. Jednak dla kogoś, kto chciałby w ten sposób poznać twórczość TANKa - odradzam zakup. Wizualna strona po prostu nuży, choć realizatorzy wycisnęli z tego koncertu wszystko, co się dało, żeby go uatrakcyjnić. Średnio po pół godzinie odniosłam wrażenie (niestety bardzo zbliżone do rzeczywistości), że widziałam już wszystko.

TANK to dobry zespół i to DVD jest dobre. Bo, cytując Jeffa Berlina, z którym wywiad opublikował ostatnio Top Guitar: "Mamy w muzyce to pragnienie, by przeciętnych muzyków nazywać dobrymi, i potrzebę, by dobrych muzyków nazywać naprawdę świetnymi. (...) nie możesz powiedzieć o muzyku, że jest OK, bo zabrzmi to jak zniewaga. Muszą być geniuszami - inaczej się obrażą". A ja mam nadzieję, że "czołgiści" mi jakoś wybaczą.

Ksenia Przybyś

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 3/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3/5 (1)
dodajdo

Komentarze

Adaś

23:02, 30-11-2012 | zgłoś

Wizualna strona panią recenzentkę nuży ale dvd na 4! Dziwne to trochę.

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
19.11.2012

Wydawca:
Metal Mind Records

Lista utworów:

This Means War
Judgement Day
Echoes of a Distant Battle
Phoenix Rising
Feast of the Devil
Honour And Blood
Great Expectations
T.W.D.A.M.O.
Don't Dream in the Dark
Power of the Hunter
(He Fell in Love a) Stormtrooper
The War Drags Ever On

Bonusy video:

War Nation video
Interview with Mick Tucker, Cliff Evans, and Doogie White
Live at Metal Hammer Festival 2011
At the Studio / On the Road

Dodatki:
Galeria zdjęć
Biografia
Dyskografia
Tapety

Informacje o wykonawcy

Tank

Inne recenzje tej płyty

» Tank „War Machine Live &rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Paweł Pałasz

Inne recenzje płyt wykonawcy

Tank - War Nation
Tank „War Nation&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Tommy
Tank - War Machine Live
Tank „War Machine Live &rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Paweł Pałasz
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.