Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Rammstein „Videos 1995-2012”

7 Lutego 2013

Tytuł najnowszego wydawnictwa zespołu Rammstein "Video 1995-2012" mówi właściwie wszystko. Trzy płyty DVD zawierają kompletną videografię. Na wstępie warto zauważyć, że przy stosunkowo wysokiej cenie zestawu (około 110zł) wiemy, za co płacimy. Całość wydana jest po prostu przepięknie, z wielkim pietyzmem i dbałością o najmniejszy szczegół. Lentykularna technologia 3D emanuje z okładki wydawnictwa i kusi, a wręcz zmusza do zakupu zestawu. Zawartość środka prócz dysków stanowi bogato ilustrowana 56-stronnicowa książeczka. Znajdują się w niej unikalne fotki z teledysków, oraz treściwie informacje o ich produkcji.

Każdy z zamieszczonych tu tytułów to prawdziwy klasyk! Nie chodzi mi wyłącznie o kontekst czysto muzyczny, ale i o wizualny. Zespół od lat znany jest ze znakomitych teledysków, przepełnionych niepokojącą symboliką, wielowymiarowych, wieloznacznych, z erotycznym podtekstem, czy wreszcie przez epatowanie cielesnością, zakazanych przez MTV. Małą wpadką wydaje mi się umieszczenie tu tylko i wyłącznie sortowej wersji obrazu do znakomitego "Pussy". W końcu naklejka na pudełku głosi, że powinniśmy dostać wszystko, stąd można było pokusić się o zamieszczenie tu także alternatywnej hardcorowej wersji.

Bardzo ciekawym uzupełnieniem są komentarze, którymi opatrzony jest każdy z zaprezentowanych tu wideoklipów. Najlepiej wypadają oczywiście komentarze członków zespołu, dotyczą one nie tylko samych klipów ale także kulis powstawania poszczególnych płyt. Warto zapoznać się z całością "making of", która przy innych tego typu wydawnictwach wypada po prostu wzorcowo. Niestety brak tu polskich napisów i zapewne niektórzy będą mieli problem ze zrozumieniem.

"Videos 1995-2012" to swoisty wzorzec kompletniej, bogatej w detale, przepięknie wydanej "klipografii". Pozycja obowiązkowa dla każdego rammsteinowego zwolennika, jak i osób ceniących sobie teledyski z najwyższej światowej półki, które jako samoistne obrazy są po prostu klasyką.

Janusz Matysiak

Ocena recenzenta:
  • Ocena 5/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 5/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5/5 (1)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
14.12.2012

Wydawca:
Universal Music Polska

Lista utworów:

DVD 1

Du riechst so gut + Making of
Seemann + Making of
Rammstein + Making of
Engel + Making of
Du hast + Making of
Du riechst so gut '98 + Making of
Stripped + Making of
Sonne + Making of
Links 2-3-4 + Making of

DVD 2

Ich will + Making of
Mutter + Making of
Feuer frei! + Making of
Mein Teil + Making of
Amerika + Making of
Ohne dich + Making of
Keine Lust + Making of
Benzin + Making of

DVD 3

Rosenrot + Making of
Mann gegen Mann + Making of
Pussy + Making of
Ich tu dir weh + Making of
Haifisch + Making of
Mein Land + Making of
Mein Herz brennt (Piano Version)
Mein Herz brennt + Making of

Informacje o wykonawcy

Rammstein

Inne recenzje płyt wykonawcy

Rammstein - In Amerika
Rammstein „In Amerika&rdquo
Ocena: 55555 (5)
Autor: Paweł Lach
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.