Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Tegan and Sara „Heartthrob”

26 Lutego 2013

Choć nowej płyty Tegan And Sara słucha się z prawdziwą przyjemnością, to jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, iż urocze siostry zupełnie zrezygnowały z alternatywnej rockowej stylistyki. "Heartthrob" to po prostu płyta popowa. Schlebiająca gustom przeciętnego targetu, z naciskiem na osoby chcące poczuć się nieco bardziej alternatywnie, dla których The XX są niezrozumiali, The Ting Tings zbyt hałaśliwi, a Rihanna to zbyt mało.

Już otwierający album "Closer" przynosi błahą melodyjkę oraz wokalne powtarzalności w okolicach refrenu "oooo". Kawałkowi bliżej dziś do Pink, aniżeli dawnego oblicza Tegan and Sara, z którego pozostały jedynie głosy. Nieco przyjemniej robi się w naprawdę znakomitym "Goodbye, Goodbye" z fajnym podkładem w duchu syntetycznych lat 80. Od piosenki naprawdę trudno się uwolnić - przebój w najlepszym tego słowa znaczeniu. Balladowy "I Was A Fool" przynosi nam kolejną zwiewną melodię, wyróżniając się doskonale wkomponowanym w popowe ramy pianinem. "I'm Not Your Hero" troszkę razi błahością melodii i spora przewidywalnością. Ot zwykła auto-tunowa sztanca formatująca ową piosenkę do mdłych radiowych standardów. Niestety to samo można napisać o "Love The Say".

W niezwykle bezpretensjonalnym "Drove Me Wild" dziewczyny znów puszczają oczko w stronę roztańczonych wspomnień o Pauli Abdul czy wczesnej Madonnie. Świetnie wypadają syntezatorowe brzmienia w "How Come You Don't Want Me", który na pewno stanie się singlowym przebojem. W "Now I'm All Messed Up" słyszymy już wyraźny bas i trochę zabawy samplami kojarzącymi się z "Rated R" Rihanny. Myślę, że w zamyśle miała to być mroczna ballada. Niestety wyszła z tego troszkę miałka podróbka balladowych uniesień Veronicas. Zamykający album "Shock To Your System" to już udana syntpopowa - ŁADNA (celowo pisane dużymi literami) ballada.

Reasumując, 5 naprawdę udanych kawałków, 5 przewidywalnie mainstreamowych popowych piosenek. Czas pokaże, czy romans z popem i Warnerem wyjdzie dziewczynom na dobre. Na dzień dzisiejszy to zbyt mało, by rewolucjonizować pop i zbyt mało, by uszlachetnić indie popowe śmietnisko.


Autor prowadzi blog "Muzyczne recenzje - Zatopiony W Ciszy"

Janusz Matysiak

Ocena recenzenta:
  • Ocena 3/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 4/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4/5 (2)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
29.1.2013

Wydawca:
Warner Music Poland

Lista utworów:

1. Closer
2. Goodbye, Goodbye
3. I Was a Fool
4. I'm Not Your Hero
5. Drove Me Wild
6. How Come You Don't Want Me
7. I Couldn't Be Your Friend
8. Love They Say
9. Now I'm All Messed Up
10.Shock to Your System
11.Guilty as Charged (deluxe sdition)
12.I Run Empty (deluxe sdition)

Informacje o wykonawcy

Tegan and Sara

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.