Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


New Order „Lost Sirens ”

13 Marca 2013

Jak zdaje się nieśmiało sugerować tytuł tej płyty "Lost Sirens" to coś na kształt suplementu do, jak na razie, ostatniej studyjnej płyty New Order "Waiting For The Sirens' Call". Wszystkie zgromadzone na nowym albumie kompozycje powstały bowiem w okresie rejestracji wspomnianej płyty. Choć w pewnym, formalnym sensie są to odrzuty z sesji, muzycznie w żadnym wypadku takowymi okreslić ich nie można. Dlaczego więc nie znalazły się na poprzednim albumie? Wydaje mi się, że piosenki z "Lost Sirens" są na tyle zróżnicowane muzycznie, iż pierwotnie burzyły muzykom spójność "Waiting For The Sirens' Call".

Weźmy taki "I'll Stay With You" - to dla mnie jeden z najlepszych utworów w historii New Order! Przynosi dźwięki nienachalne, aczkolwiek nawiązujące do muzycznej poetyki Joy Division, z tą jednak różnicą, że "Joye" nigdy nie uraczyliby nas tak przebojowym refrenem. "Sugarcane" emanuje niemal taneczną rytmiką. Wyciszony "Recoil" to już typowa neworderowa ballada. Średnie tempa reprezentuje "California Grass". Jest w nim miejsce na bardziej jazgotliwe gitary oraz genialne partie basowe Hooka. Nie zachwyca natomiast "Hellbent", znany ze składanki "Total: From Joy Division To New Order" wydanej w 2011 roku . Pomimo typowo rockowej stylistyki i urozmaiconych keyboardowych wstawek rodem z lat 80, troszkę drażni topornym refrenem. Syntetyczny "Shake It Up" przemyca nieco oldscholowych nawiązań do początków zespołu. Fajnym pomysłem są transowe wstawki nawiązujące do stylistyki jungle. "I've Got A Feeling" zdaje się powielać muzyczne schematy zespołu, ale w dobie "neworderowego głodu" po kilku przesłuchaniach nie tylko staje się strawny, a wręcz smakowity.

"Lost Sirens" to miły suplement do dyskografii zespołu. Szkoda że panowie nie zdecydowali się na wyciągniecie jeszcze kilku "zagubionych skarbów" z sesji "Get Ready". Płyta na pewno by na tym zyskała, a fani byliby wniebowzięci.

Autor prowadzi blog "Muzyczne recenzje - Zatopiony W Ciszy"

Janusz Matysiak

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 3/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3/5 (2)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
14.1.2013

Wydawca:
Rhino

Lista utworów:

1.I'll Stay With You
2.Sugarcane
3.Recoil
4.Californian Grass
5.Hellbent
6.Shake It Up
7.I've Got A Feeling
8.I Told You So (Crazy World Mix)

Informacje o wykonawcy

New Order

Inne recenzje płyt wykonawcy

New Order - Waiting For The Sirens' Call
New Order „Waiting For The Sirens' Call&rdquo
Ocena: 22222 (2)
Autor: Aleksander "Malkavian" Stępień
New Order - Music Complete
New Order „Music Complete &rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Rafał Chmura
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.