Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


The Tea Party „Tangents, The Tea Party Collection”

27 Kwietnia 2013

Po komercyjnym sukcesie płyty "Triptych" z 1999 roku, z okazji dziesięciolecia istnienia zespołu, muzycy z The Tea Party postanowili podsumować pierwszą dekadę swojej działalności artystycznej. Pierwszym krokiem było ukazanie się w 2000 roku składanki największych przebojów Kanadyjczyków zatytułowanej "Tangents - The Tea Party Collection". Płyta w wersji limitowanej została pięknie wydana z bogato ilustrowaną książeczką, pełną zdjęć zespołu zrobionych podczas sesji nagraniowych i występów, a muzycy opisują każdą piosenkę na płycie, przedstawiają ich historie i inspiracje, które za nimi stoją. Zresztą, okładka wygrała nagrodę Juno w 2001 roku.

Na "Tangents" są wszystkie piosenki, które zdefiniowały The Tea Party jako artystów przez pierwsze dziesięć lat ich sukcesu. Przedstawione zostały najważniejsze utwory z poprzednich płyt, na czele z "The River", "Fire In The Head", 'Temptation", czy "Heaven Coming Down", ale ponadto, na "Tangents" znalazły się utwory, które nie weszły do setlisty "Triptychu" oraz znakomity cover "Paint In Black" The Rolling Stones.

"Tangents" zadebiutowała na dziesiątym miejscu kanadyjskiej listy bestsellerów płytowych, a po dwóch miesiącach miała już status platynowy. Piosenką promującą wydawnictwo było "Walking Wounded", epicki gitarowy utwór, na który, poza tradycyjnym rockowym instrumentarium, złożyły się chór i orkiestra. Płyta z uwagi na świetny wybór zamieszczonych na niej piosenek i znakomite wykonanie artystyczne i produkcyjne stanowi wspaniałą okazję do zapoznania się z twórczością The Tea Party, słuchając tej płyty można się po prostu w Kanadyjczykach zakochać. I sięgnąć po pozostałe wydawnictwa.

W tym samym roku, 2000, do sklepów trafiło też pierwsze DVD sygnowane nazwą The Tea Party, a mianowicie kompilacja teledysków o tytule "Illuminations". W przed-youtube'owym świecie, taki zbiór wideoklipów był nie lada gratką, ale nawet dziś, pomimo tak łatwego dostępu do tego typu formy, "Illuminations" jest wydawnictwem niezwykle ciekawym i atrakcyjnym przede wszystkim z uwagi na komentarze członków zespołu umieszczone do każdego teledysku. Te komentarze stanowią wręcz kopalnię wiedzy, fascynujący dodatek dla każdego fana The Tea Party, z których można się dowiedzieć nie tylko szczegółów dotyczących powstawania poszczególnych wideoklipów, ale też poznać mnóstwo zawodowych i prywatnych anegdot związanych z życiem zespołu. W dodatkach znajdziemy też materiał o kręceniu teledysku do "Walking Wounded" na Kubie, galerię zdjęć, a także, dobrze szukając, kilka tzw. eastern eggs, czyli materiał pochowany między poszczególnymi klipami, którego oficjalnie nie można znaleźć w menu.

Joanna Bogusławska

Ocena recenzenta:
  • Ocena 5/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
12.12.2000

Wydawca:
EMI Music Canada

Lista utworów:

1. Walking Wounded
2. Temptation
3. The Messenger (Daniel Lanois cover)
4. Psychopomp
5. Sister Awake
6. The Bazaar
7. Save Me (remix)
8. Fire in the Head
9. Release
10. Heaven Coming Down
11. The River
12. Babylon
13. Waiting on a Sign
14. Lifeline
15. Paint It, Black (The Rolling Stones cover)

Informacje o wykonawcy

The Tea Party
Kanadyjski zespół istniejący od 1993 roku, łączący muzykę rockową z elementami wschodniej muzyki etnicznej

Inne recenzje płyt wykonawcy

The Tea Party - Triptych
The Tea Party „Triptych&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Joanna Bogusławska
The Tea Party - Splendor Solis
The Tea Party „Splendor Solis&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Joanna Bogusławska
The Tea Party - Alhmabra
The Tea Party „Alhmabra&rdquo
Ocena: 33333 (3)
Autor: Joanna Bogusławska
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.