Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Within Temptation „Q Music Sessions”

28 Kwietnia 2013

Na "Q Music Sessions" znalazły się piosenki przyjazne słuchaczom, bo oryginalnie wykonywane przez artystów z branży muzyki popularnej. Nie jest to świeży zabieg, bo takie cuda wyczyniali już m.in. Children of Bodom, którzy przerobili na ostro Britney Spears, lub polska Ametria z ich "Hiszpańskim hiciorem" (w oryginale zwane "Bailando" wykonywane przez Loonę). Mimo wszystko zaskakuje dobór wykonawców, jakich Within Temptation postanowił wziąć na warsztat, gdyż znajdziemy tu utwory Gnarlsa Barkleya, Lany Del Rey, One Republic, Davida Guetty czy Enrique Iglesiasa. Zdaję sobie sprawę, że rockowemu wyjadaczowi te nazwiska mogą mówić niewiele lub wręcz nic - uwierzcie, że w niektórych przypadkach ta niewiedza faktycznie jest przysłowiowym błogosławieństwem. Jeśli jednak odrzuci się wiedzę o pierwowzorach, to dostajemy bardzo przyjemny dla ucha, rockowy materiał wypełniony zgrabnymi melodiami i miłymi dla ucha kompozycjami.

Wszystkie jedenaście kawałków brzmi jak gdyby były autorskimi utworami Holendrów. Mamy tu wszystko to, do czego nas zespół przez lata bytności na scenie przyzwyczaił. Jest miejsce i na żwawe kawałki, pełne rockowej werwy, np. "Dirty Dancer", "The Power of Love" lub "Don't You Worry". Znalazło się również miejsce dla bardziej fortepianowych, rzewnych ballad. Reprezentantami są symfoniczne "Let Her Go" oraz "Apologize" czy bardziej rockowy, klasyczny "Behind Blue Eyes".

Rewolucji w graniu nie mamy, jednak covery nie dosyć, że nabrały mocy, to jeszcze zostały ciekawie przez zespół zaaranżowane. Wspomniane "Dirty Dancer" nie ma w sobie nic z electropopwego hitu Iglesiasa, teraz to w pełni rockowy kawałek z tanecznym pulsem i niezłym, gitarowym riffem. "Crazy" Gnarlsa Barkleya z soulowego utworu przeobraził się w delikatną, zwiewną balladę na fortepian i głos wspomagane smyczkami. Z "Granade" Bruno Marsa zrobili niemal swój utwór, który spokojnie mógłby pojawić się gdzieś na poprzednich płytach, a "Titanium" (oryginalnie David Guetta i Sia) wreszcie jest kawałkiem, którego można posłuchać bez potrzeby wcześniejszego zażycia środków odurzających.

Pytanie jakie się nasuwa jest jedno - komu polecić tę płytę? Chyba wszystkim tym, którzy chcą poobcować z muzyką popularną, ale boją sie oryginalnych wersji, w których za dużo jest plastiku. Within Temptation przystosował hity ostatnich lat (bo warto wspomnieć, że w większości utwory na tej płycie to hity, które jeszcze nie tak dawno hulały w komercyjnych rozgłośniach) dla rockowego odbiorcy, nie zatracając własnego stylu. Nie jest to wielkie dzieło, ale idealnie nada się na nadchodzące, majówkowe imprezy.

Norbert Oset

Ocena recenzenta:
  • Ocena 3/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
19.4.2013

Wydawca:
BMG

Lista utworów:

1. Grenade (Bruno Mars)
2. Titanium (David Guetta)
3. Let Her Go (Passenger)
4. Summertime Sadness (Lana Del Rey)
5. Radioactive (Imagine Dragons)
6. Crazy (Gnarls Barkley)
7. Dirty Dancer (Enrique Iglesias)
8. Don't You Worry Child (Swedish House Mafia)
9. Behind Blue Eyes (The Who)
10. The Power of Love (Frankie Goes to Hollywood)
11. Apologize (OneRepublic)

Informacje o wykonawcy

Within Temptation

Inne recenzje płyt wykonawcy

Within Temptation - Hydra
Within Temptation „Hydra&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Dominik Zawadzki
Within Temptation - The Unforgiving
Within Temptation „The Unforgiving&rdquo
Ocena: 33333 (3)
Autor: Monika.Pyzio
Within Temptation - The Unforgiving
Within Temptation „The Unforgiving&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Joanna Mielczarska
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.