Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Walk Off The Earth „R.E.V.O.”

29 Kwietnia 2013

Chyba wszyscy pamiętają przebój Gotye i Kimbry "Somebody That I Used to Know", który był wręcz zarzynany we wszystkich rozgłośniach radiowych. Na fali popularności tegoż utworu powstawało wiele parodii czy przeróbek, trafiających potem na serwis YouTube. Jeśli ktoś pamięta jedną z popularniejszych wersji, gdzie pięcioosobowa grupka młodych ludzi wyczynia z jedną gitarą takie rzeczy, które powinny podpadać pod jakiś paragraf, to skojarzy zespół, o którym będzie mowa poniżej. Nazywają sie Walk Off the Earth, pochodzą z Kanady i wydali właśnie trzeci album. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć wspomnianego hitu.

Kanadyjczycy nie poszli na łatwiznę i postanowili ukazać światu swój autorski materiał, za co wypadałoby ich pochwalić. Tym sposobem na "R.E.V.O." znajdziemy głównie muzykę spod znaku folku, ale trzeba przyznać, że patentów na tym albumie jest sporo, a wszystkie posiadają popowy sznyt. Mamy tu hip-hop, jednak w bardziej rockowym wydaniu ("Sometimes"), a otwierający płytę utwór tytułowy, to kolejny indie-rockowy hymn. Z kolei "Summer Vibes" jest typowym, wakacyjnym kawałkiem w klimacie reggae, choć wykonanym bardzo delikatnie przez jedyną kobietę w zespole, Sarę Blackwood. Jeśli komuś rozstrzał stylistyczny Walk Off the Earth wydaje się za mały, to wspomnę jeszcze, że doszukać się tu można country ("Money Tree") lub typowo popowego grania, ale wykonanego na przyzwoitym poziomie i niebanalnego ("Shake"). Wspomniany na początku folk, czyli sól tej płyty, miesza się tutaj z rockiem ("Red Hands") czy w ogóle zmierza w klimaty, które są domeną Mumford and Sons ("Speeches").

Warto także wspomnieć o instrumentarium, jakie zostało użyte w nagraniach. Akustyczna gitara to oczywiście podstawa większości utworów, ale znaleźć można tutaj partie zagrane na ukulele, banjo. harmonijce ustnej czy klawiszach. Porywająca jest także cała sekcja perkusyjna, która potrafi nadać lekko afrykańskiego klimatu, za co brawa dla Joeala Cassady'ego. No i nie wolno zapominać o wspaniałych wokalistach. Całe trio radzi sobie doskonale, czego można się było spodziewać słuchając ich nagrań na YouTube. Przykładem ich świetnego zgrania może być chociażby refren "Gang of Rythm".

"R.E.V.O." jest płytą z gatunku łatwych, lekkich i przyjemnych. Nic nie zgrzyta, nic nie wadzi, słucha się tego bardzo przyjemnie. Nie jest to jednak jakiś wiekopomny materiał, który zawojuje świat. Po prostu dobre granie, dobrego zespołu.

Norbert Oset

Ocena recenzenta:
  • Ocena 3/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
19.3.2013

Wydawca:
Columbia / Sony Music

Lista utworów:

1. R.E.V.O.
2. Red Hands
3. Gang of Rhythm
4. Speeches
5. Sometimes
6. Shake
7. Somebody That I Used to Know
8. These Times
9. Summer Vibe
10. Money Tree
11. No Ulterior Motives

Informacje o wykonawcy

Walk Off The Earth

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.