Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Leash Eye „Hard Truckin' Rock”

24 Września 2013

Jeśli czujecie się znudzeni sztampowym, mdłym i ugrzecznionym rockiem, jakiego teraz pełno, powinniście zaserwować sobie najnowszą płytę Leash Eye w formie odtrutki, zaciągnąć się solidnie tym rock'n'rollowym klimatem jak dymem dobrego cygara i zburzyć spokój sąsiadów podkręceniem głośności. "Hard Truckin' Rock" to mocne, ociekające testosteronem granie, w którym nie brak dudniących żwawo bębnów, przesterowanej brudnej gitary i lekko chropowatego, zadziornego wokalu. Zawieszeni pomiędzy tradycyjnym hard rockiem, a stonerowym graniem, udowadniają najnowszym krążkiem, że zasłużyli sobie na wszystkie laury i wyróżnienia.

Można rzeczywiście porównać ich propozycję do ciężarówki, sporej, utytłanej w smarze i oleju, zbierającej brud amerykańskich bezdroży. Taka właśnie jest muzyka Leash Eye. Wystarczy przywołać otwierający płytę "Fight the Monster", "S.B.F. Anthem", czy "Twice Betrayed" gdzie oszczędnie, ale konkretnie pulsująca sekcja rytmiczna napędza wszystko, a gitary dodają mocy. Niby nic nowego, niby gdzieś już to słyszeliśmy, ale wciąż się podoba. Nieco grungowo brzmi "The Drag". "W Passing Lane Blues", zresztą zgodnie z tytułem, mamy więcej korzennego, amerykańskiego grania z Południa.

W piosence "Doin' it All Wrong" oprócz znanych nam patentów, pojawiają się skrzypce i klasycznie brzmiące klawisze, które dodają całości knajpianego klimatu. "On the Run" to z kolei wolny, doomowy riff, z intrygującą solówką na gitarze. W "The Age Ov Kosmotaur" powracają bardziej tradycyjne, heavy metalowe klimaty, rzecz - zwłaszcza tekstowo - wydaje się być lekką parodią typowej metalowej sztampy. Na tyle to różnorodne, by nie mówić o nudzie, na tyle jednorodne, by płyta tworzyła zwartą całość.

Dokładają śmiało do pieca, ale potrafią także być nastrojowi, w sposób nie uwłaczający brodatym rockmenom, co nie lubią ronić łez wzruszenia. Balladowe "Been To Long" i "Never Enough" pokazują, że w tak szorstkiej propozycji da się przemycić spokojniejszy klimat bez pójścia na jakiś kompromis.

A tak ogólnie - typowy rock'n'roll. Także tekstowo. Nic tylko przygruchać sobie dziewczynę w obcisłych, dżinsowych spodniach, zaprosić do przejażdżki harleyem i poczuć wiatr we włosach. Całość choć klasyczna w swej formie, nie wypada staroświecko. Na pewno do posłuchania.

Paweł Lach

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
23.9.2013

Wydawca:
Metal Mind Productions

Lista utworów:

1. Fight The Monster
2. Me & Mr. Beam
3. The Nightmare Ain't Over
4. Passing Lane Blues
5. S.B.F. Anthem
6. Been Too Long
7. The Drag
8. On The Run
9. Twice Betrayed
10. The Age Ov Kosmotaur
11. Doin' it all wrong
12. Never Enough

Informacje o wykonawcy

Leash Eye

Inne recenzje płyt wykonawcy

Leash Eye - V.I.D.I.
Leash Eye „V.I.D.I.&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Bernadetta Trusewicz
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.