Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Moderat „II”

29 Września 2013

Poranek. W głowie multum spraw do załatwienia, ale wcale nie chce mi się biec! Zaparzam więc kawę, włączam foobara, mocno pogłaśniam dźwięk. Pada na Moderat "II". I już wiem, że zakopię się w bąbelkowej otchłani niebytu, z dala od zbytnio zakorkowanego zmęczeniem świata.

"Złe Królestwo" paradoksalnie odziewa się w barwy. Pulsuje, ale w odpowiednim dla organizmu tempie. Miękkość melodyjnego głosu rozpływa się w moich żyłach. Dociera do każdego milimetra mojego ciała. Słucham po stokroć razy "Bad Kingdom" i śpiewam: "This is not what you wanted. Not what you had in mind". Wspomnienia moich błędów w życiu wyłaniają się. Ale nie smucę się! Ja z nimi tańczę, raduję się, rytmicznie potrząsam ciałem.

Przy "Let In The Light" zamykam oczy, by zobaczyć więcej światła... Utwór kończy się tak nieubłaganie szybko, więc włączam raz jeszcze. I znów zamykam oczy... Palce wybijają rytm o stół. Otwieram oczy tylko po to, by spojrzeć na chmury przesuwające się w stronę słońca. Obserwuję, czy zakryją je. Wiatr popycha je, tak usilnie. Jednak nic z tego. Słońce nieprzerywalnie świeci nad moją duszą oczarowaną muzyką. Przy długaśnym utworze "Milk" zastanawiam się nad jego rutynowo rozwijającym się motywem. Ach, no tak, czyż to nie jakaś metafora długiego, nudnego życia?

Kolejną terapię muzyczną mam przy "Therapy". Nie mówię, nie widzę, nie odczuwam nic. Nie ma mnie. Są tylko dźwięki... "Damege Done", schowane na końcu płyty, rozlewa się po wszystkim. Zapełnia cały mój świat. Jest dla mnie wszystkim. Ubogaca go piękne, choć skromne zakończenie "This Time". Było pięknie i może być raz jeszcze - wystarczy włączyć znów. Czy chcę to zrobić? Nie. Teraz mogę powrócić do przesadnie zakorkowanego świata. Wieczorem znów posłucham "dwójki" Moderata i stanę w korku, zatrzymam, upadnę i uniosę się.

Moderat to berlińskie trio producenckie - muzyczni geniusze: Sascha Ring (wydający również płyty pod pseudonimem Aparat), Geront Bronsert, Sebastian Szary z Modeselektora. Muzykę polecam dla osób pragnących wyciszyć się, stanąć na chwilę, usiąść, położyć się, czasem potańczyć, pogibać. To coś więcej niż muzyka elektroniczna. Polecam z całego serca.

Emilia Sosińska

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
6.8.2013

Wydawca:
Monkeytown Records

Lista utworów:

1. The Mark (Interlude)
2. Bad Kingdom
3. Versions
4. Let in the Light
5. Milk
6. Therapy
7. Gita
8. Clouded (Interlude)
9. Ilona
10. Damage Done
11. This Time

Informacje o wykonawcy

Moderat

Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.