Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Voo Voo „Płyta”

Wojciech Waglewski to jeden z bardziej oryginalnych twórców rodzimego rocka. Co więcej, jest artystą pełnym inwencji, a w dodatku niezwykle płodnym. Poprzedni album jego zespołu Płyta z muzyką ukazał się zaledwie rok temu.

Najnowszy krążek w dorobku grupy jest trochę nietypowy, chociaż styl i repertuar właściwie grupy cały czas podlega ewolucji. Pierwsze, co rzuca się na uszy przy dźwiękach otwierającego album nagrania Puknij się w łeb, to dominujące w nim swingowanie, świetnie podkreślone prekusyjnym szczotkowaniem. Ten swingowo jazzowy charakter płyty pojawia się w jeszcze kilku innych utworach (np. w Be). Również sposób gry lidera na gitarze przywodzi na myśl dawnych mistrzów takich jak: Kenny Burrell, Joe Pass, a ze współczesnych momentami Pat Matheny. Nie można też zapomnieć, że Voo Voo to także wszędobylski saksofon Mateusza Pospieszalskiego, który świetnie wpasowuje się w przyjętą na płycie konwencję.

Ta bardzo ciepła i melodyjna płyta, to nie tylko lekkie swingowanie. To również krótki wypad w stronę latynoskich klimatów (Lęk wysokości) i wycieczka do krainy Dalekiego Wschodu (Listopaździernik). Jeśli jeszcze komuś będzie mało, zespół uraczy go stylizacją bossa novy w utworze Nawet gin lub pulsacją funky w drugiej części nagrania Wiertło. Warto przy tym podkreślić, że mimo tej stylistycznej różnorodności, duch Voo Voo cały czas jest obecny. Czuje się go nawet słuchając najdłuższej kompozycji na Płycie, jaką jest utwór Piony, w którym gościnnie melodeklamuje Fisz.

Andrzej ''Szczepek'' Szczepkowski

Ocena recenzenta:
  • Ocena 3.5/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 0/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0/5 (0)
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
18.2.2002

Wydawca:
Sony Music

Lista utworów:

Puknij się w łeb - 4:44
Szybko omijasz - 2:46
Złotousty - 5:52
Zejdź ze mnie - 3:14
Wiertło - 4:40
Piony, poziomy - 7:28
Be - 2:58
Lęk wysokości - 5:16
Listopaździernik - 4:32
Po prostu - 4:10
Mam głęboko - 5:12
Nawet gin - 4:31
Skaranie boskie - 4:56

Informacje o wykonawcy

Voo Voo

Inne recenzje płyt wykonawcy

Voo Voo - Dobry wieczór
Voo Voo „Dobry wieczór&rdquo
Ocena: 55555 (5)
Autor: Kamil Pietrzyk
Voo Voo - 7
Voo Voo „7&rdquo
Ocena: 44444 (4)
Autor: Kamil Pietrzyk
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.